T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI KARAYAKA PLAJI İÇİN KOLLARI SIVADI.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI KARAYAKA PLAJI İÇİN KOLLARI SIVADI.

                İlçemizin bir çok yerleşim biriminin bulunduğu ve bir çoğunun geçimini sağladığı Beyşehir Gölü’nün kıyıları İlçemiz idari sınırları içerisinde oldukça geniş bir alan tutmaktadır. Bugüne kadar balıkçılık yaparak faydalanılan gölün, eşsiz doğal güzellikleri, manzarası, doğal değerlerinden modern anlamda düzenli bir tesisle faydalanılmış değil.

                Günü birlik olarak İlçemizin gidilebilecek sınırlı sayıdaki mesirelik ve piknik yerlerinin gerek kapasite yönünden yetersiz kalması, gerekse alternatif farklı piknik ve mesirelik yerler oluşturulması ayrı bir önem arz etmektedir. Bu anlamda eşsiz doğal güzelliklere sahip Beyşehir Gölü potansiyelimizden yararlanabilmek, ayrıca vatandaşlarımızın düzensiz biçimde ve hiçbir altyapısı olmadan farklı noktalarda piknik yapma, yüzme ve dinlenme gibi etkinliklerden daha düzenli mesirelik ve piknik alanı oluşturabilme amacına yönelik olarak Şarkikaraağaç Kaymakamlığı tarafından bir proje çalışması başlatıldı.

                İlçemiz Kaymakamı Mehmet AKÇAY tarafından ilk olarak yerinde incelemeler yapılan ve değerlendirilen yer olan “Karayaka Plajı” bu açıdan en mükemmel yer olarak ilk sırayı aldı.

                Aynı zamanda Kızıldağ Milli Parkı sınırları içerisinde olan bu alan günü birlik piknik ve mesirelik yer olarak düzenlenecek. Bu konuda mevcut mevzuata da uygun olarak planlanacak bu alanda gölde yüzülebilecek bir sahil şeridi oluşturulacak, ayrıca duş, soyunma kabini, yürüme yolu, barbekü ocak yerleri, çeşmeler, göle zarar vermeyecek biçimde sızdırmaz fosseptikli tuvaletler, büfe, kantin yerleri, voleybol, futbol sahaları, kamelya ve değişik özellikte gölgelikler,çimlendirilmiş ve ağaçlandırılmış  yeşil alanlar, geniş otopark, çay bahçesi, fitness ve jimnastik alanları, çocuk oyun alanları gibi yerler planlanacak.   Böylelikle buraya gelen aileler için günü birlik olarak günlerinin tamamını dolu dolu geçirecekleri, hem deniz keyfi yaşatılmış hem de eşsiz doğal manzara karşısında piknik yapma imkanları sağlanmış olacak. Bu konuda mali destek için projelendirme çalışmaları ile gerekli izin çalışmaları için kolları sıvayan Şarkikaraağaç Kaymakamlığı, projenin gerçekleştirilmesi ve tamamlanmasıyla İlçemize sadece 15 km uzakta mevcut Kızıldağ, Subaşı vb . mesireliklerin yanında alternatif bir mesirelik yeri daha vatandaşlarımızın hizmetine kazandırmış olacak. Bu proje ile aynı zamanda turizm yönünden  İlçemize katma değer katacağı ve yanıbaşımızdaki Beyşehir Gölünün kıyılarının doğal güzelliklerinin potansiyelinden yararlanma yönünde atacağımız en önemli adımlardan biri olacak.
Bu içerik toplam 672.531 kez gösterildi, Site toplam 1.219.667 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 23 kişi geziyor.

 

©2011 T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Şarkikaraağaç Kaymakamlığı Tüm hakları saklıdır.
Tel: 0 (246) 411 40 11 Faks: 0 (246) 411 45 04 E-Posta:sarkikaraagac@isparta.gov.tr